Nasi drodzy wędrowcy!

Co prawda zawiesiliśmy naszą działalność ze względu na pandemię, ale jakby ktoś z Was miał ochotę zakupić nowe książeczki przed wyjazdem na indywidualne wakacje, zweryfikować i kupić odznaki, zakupić znaczek na legitymację PTTK żeby móc korzystać ze zniżek lub skontaktować się w innej sprawie organizacyjnej to prosimy o kontakt na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem 888-078-664.

Szanowni Państwo!

Z bólem serca musimy odwołać Ogólnopolską Imprezę na Orientację w dniach 20-21.03.20 r.

Impreza odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy, gdy obecna sytuacja się uspokoi.

Przy ładnej, wiosennej pogodzie, w sobotę 22 lutego2020 roku autokar pełen radosnych piechurów wyruszył ze Środy na pierwszy tegoroczny rajd pieszy. Na wyjazd zgłosiło się prawie 50 uczestników: uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3 ze Środy oraz Słupi Wielkiej, a także zaprzyjaźnieni z nami turyści.

PTTK Oddział Ziemi Średzkiej zaprasza na wycieczkę „Zdobywamy wzgórza Wielkopolski - Góra Morasko”, która odbędzie się 22 lutego 2020r. (o godz. 8.30 sprzed Szkoły Podstawowej nr 2 ul. Dąbrowskiego (o 8.45 ze Słupi Wielkiej), planowany powrót ok. godz. 16-tej.).

Jeśli chcesz zostać członkiem Oddziału Ziemi Średzkiej PTTK w 2020

W dniach 16 i 17 listopada 2019 roku w Pile odbył się 66 Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej. Uczestniczyli w nim także członkowie naszego oddziału: Lidia Pazoła, Elżbieta Sibińska oraz Maria Staszak.

Chcemy zaprezentować Wam nowy kalendarz imprez, byście mogli już teraz zaplanować sobie czas w podanych terminach i tak jak dotychczas spędzić go aktywnie na odkrywaniu naszego kraju. Do zobaczenia!

Uwaga, uwaga ogłaszamy to, na co wszyscy czekają! Nie... nie chodzi o piątki w szkole, tego Wam nie zapewnimy. Mamy natomiast wieści od pewnego brodatego, starszego pana. Kazał Wam przekazać, że przyjdzie pod jednym warunkiem... że będziecie grzecznie jeździć z nami na rajdy :) a spotkać go będzie można 7.12.2019r. na naszym corocznym Rajdzie Mikołajkowo-Gwiazdkowym.

W ciepłą, słoneczną sobotę 28 września 2019 roku wybraliśmy się: dzieci, rodzice i dziadko-wie na pieszą wycieczkę zakończoną w Gołuchowie (razem było 45 osób, 10 z powodu choroby nie dotarło).  Rajd odbył się w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej”, do której przystąpił i nasz Oddział.

Nie zwalniamy tempa! Z północnej Wielkopolski przenosimy się na południe.

Zapraszamy do przepięknej Osiecznej.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na nasz rajd z cyklu: "Zdobywamy wzgórza Wielkopolski". Planowaliśmy go odbyć w czerwcu, niestety ze względu na niską frekwencję nam się to nie udało i po 4 miesiącach wracamy do tego pomysłu.